„Ambasada przy ulicy Chopina” – książka o stanie wojennym

Ambasada-przy-ulicy-ChopinaKto otrzymał fińskie odznaczenie Białej Róży? Kiedy Mikołaj chodzi do sauny w ambasadzie? Jakie zmartwienia miał ambasador Idman? Czy w stanie wojennym można aresztować ambasadora? Czy Sibelius był marnym kompozytorem? Czy pies może witać papieża? Jaki kot na stałe mieszka w rezydencji?

Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziecie w książce „Ambasada przy ulicy Chopina”, która ukazała się nakładem Ambasady Finlandii oraz Wydawnictwa Nisza. Bogato ilustrowane wspomnienia ambasadorów, pracowników i gości stanowią niezapomnianą lekturę. Dają możliwość zapoznania się z życiem codziennym placówki i pozwalają zajrzeć za kulisy zwykle niedostępnych dla nas działań i decyzji.
Zachęcamy do sięgnięcia po tę niezwykle intersującą pozycję. Książka ukazała się w fińskiej i polskiej wersji językowej, co stanowi o jej dodatkowej atrakcji.

Załączamy jeden z rozdziałów, autorstwa Vesy Häkkinena, radcy ministra w ambasadzie, traktujący o wydarzeniach, które dla wielu młodych ludzi stanowią już historię – a mianowicie wprowadzenie stanu wojennego w Polsce.

Nad brzegiem rwącego nurtu. Stan wojenny w Polsce 1981-1982 z punktu widzenia Ambasady Finlandii w Warszawie

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Finlandii w Warszawie (finland.pl)

Skomentuj