Co mogą zrobić Polacy gdy nie mogą zabrać zwierzęcia na wyjazd

 

Co-moga-zrobic-Polacy-gdy-nie-moga-zabrac-zwierzecia-na-wyjazd

Hotel czy schronisko? Ty możesz się zastanawiać, ale twój pupil nie ma wątpliwości, co jest lepsze. Gdy wyjeżdżasz na urlop, zadbaj o to, by zapewnić swojemu zwierzęciu dobrą opiekę. Jest wiele możliwości – na pewno znajdziesz odpowiednie rozwiązanie.

„Coraz więcej pensjonatów jest przyjaznych zwierzętom, dlatego psy na wakacyjne wyjazdy najlepiej zabierać ze sobą” – radzi w wywiadzie dla serwisu infoWire.pl Jolanta Łapińska, zoopsycholog i behawiorysta ze schroniska Na Paluchu. Koty źle znoszą zmianę miejsca – wskazane jest pozostawienie ich w domu.

O zajęcie się pupilem na czas wyjazdu można poprosić rodzinę, przyjaciół, sąsiadów lub zawodowego opiekuna zwierząt (petsittera). Jeśli decydujemy się oddać pupila do hotelu dla zwierząt, dobrze jest wybrać taki, który będzie odpowiadał jego charakterowi. W niektórych miejscach czworonogi trzyma się w boksach i wypuszcza na wybiegi albo pojedynczo, albo w grupie – to drugie rozwiązanie sprawdzi się tylko w przypadku towarzyskich zwierząt. Są też hotele domowe – prywatne domy, których właściciele biorą zwierzęta do siebie.

Osobie, która będzie opiekowała się naszym pupilem, należy zostawić książeczkę szczepień, telefon do weterynarza, informacje o tym, co zwierzę je, a także o jego chorobach i alergiach. Dobrze również umówić się na wspólny spacer, aby pokazać, jak zwierzę się zachowuje.

Tęskniący pupil może nie mieć apetytu. Warto przygotować na taką ewentualność karmę, którą zwierzę jadło, gdy było małe. Wywoła to u niego miłe wspomnienia i zachęci je do posiłku.

Źródło: materiały pobraneze strony infoWire.pl

Fot: freeimages.com

Skomentuj