Ericsson Cloud System – elastyczne chmury

Ericsson-Cloud-System-elastyczne-chmury

Ericsson Cloud System w skali hiper

 

Zapotrzebowanie na chmury wzrasta, ale ich wdrażanie spowalniają obawy o bezpieczeństwo i zarządzanie.
Ericsson Cloud System dodaje nowe oprogramowanie i sprzęt, aby zapewnić sprawne zarządzanie i bezpieczeństwo hiper-chmury wraz ze wzrostem prędkości i kontroli.
Umożliwia to operatorom tworzenie konkurencyjnych ofert opartych na chmurze i nowoczesnej, zautomatyzowanej technologii IT, oraz transformację operatorów chmurowych w kierunku wirtualizacji funkcji sieciowej (NFV).

Zapotrzebowanie na elastyczne chmury stale rośnie, na pierwszy plan wychodzi skala działania i związane z tym kwestie ekonomiczne, ale obecne obawy dotyczące bezpieczeństwa i zarządzania spowalniają pełne wdrożenie chmur przez największe przedsiębiorstwa na świecie.

Ericsson wprowadza do Ericsson Cloud System nowe oprogramowanie i sprzęt, aby sprostać tym wymaganiom tworząc nowe stabilne standardy wydajności, działania, zgodności oszczędności, które będą sprawdzać się w wielu chmurach i pomogą osiągnąć konkurencyjne zróżnicowanie oraz wartość dodaną dla operatorów i ich największych klientów biznesowych.

Nowe produkty w Ericsson Cloud System obejmują: Ericsson HDS 8000 (Hyperscale Datacenter System), oparty o Intel® Rack Scale Architecture, Ericsson Secure Cloud Storage oraz Ericsson Continuum ®, zapewniający najlepszą na świecie platformę dla chmur hybrydowych potwierdzoną przez inwestycje firmy Ericsson w Apcera.

Dane, aplikacje i infrastruktury chmur rozproszonych mogą teraz być automatyzowane i zarządzane pod kątem bezpieczeństwa i zgodności, spełniając wymagania polityki globalnych firm i lokalnych przepisów. Platforma, która umożliwia firmom budowanie zaufania do swoich systemów w tym samym tempie, w jakim wdrażają one nowe technologie.

Ericsson HDS 8000 to systemy hiperskalowalnych centrów danych nowej generacji wykorzystujące Intel® Rack Scale Architecture, aby oddzielić sprzęt od oprogramowania i tym samym znacznie zwiększyć wydajność, zmaksymalizować wykorzystanie zasobów i automatyzację, oraz zredukować całkowity koszt posiadania.

Hans Vestberg, prezes i dyrektor wykonawczy w firmie Ericsson, mówi: „Zmiany technologiczne są widoczne branży ICT, ale inwestycje w infrastrukturę nie powinny. Dzięki firmie Intel i innym liderom branży możemy zaoferować oddzielenie oprogramowania od sprzętu, na nowo opracowujemy koncepcję centrów danych przyszłości z punktu widzenia kompleksowej architektury i ekonomii”.

Brian Krzanich, dyrektor wykonawczy w firmie Intel Corporation, mówi „Wierzymy, że współpraca nad transformacją infrastruktury sieciowej i usprawnieniem dostarczania usług telekomunikacyjnych, chmurowych i centrów danych jest ważna dla branży. Nasza współpraca z firmą Ericsson i zastosowanie przez nich Intel® Rack Scale Architecture będzie stymulować dalsze innowacje w dziedzinie centrów danych”.

HDS 8000 wykorzystuje interkonekt optyczny. Połączenie nowej architektury sprzętowej z optycznym interkonektem usuwa ograniczenia odległości narzucane przez tradycyjne połączenia elektryczne. Umożliwia to bardziej wydajne łączenie zasobów, co ma pozytywny wpływ na ich wykorzystanie i zużycie energii.

Ericsson Secure Cloud Storage to zintegrowana oferta usług w zakresie danych uzupełniająca opartą na polityce warstwę hybrydową PaaS, usprawniająca skalowanie sieci i wdrażanie nowych zastosowań dużych zasobów danych. Oferta usług w zakresie danych nadaje wiodącym bazom danych oprogramowania chmurowego, które obejmują tradycyjne relacyjne bazy danych, skalę sieciową w typie baz danych NoSQL. Ericsson współpracuje nad tym zagadnieniem z Cleversafe, wiodącym dostawcą usług w zakresie przechowywania obiektów o sieciowym zasięgu. Pierwszy tego typu produkt firmy Ericsson zapewnia bezpieczne przechowywanie danych i umożliwia kontrolę dostępu opartą na polityce, gwarantując bezpieczeństwo danych w punktach dostępu, bezpieczeństwo systemu i integralność danych.

Ericsson Continuum® to unikalne PaaS oparte na polityce, z obsługą wdrażania aplikacji, orkiestracji i zarządzania dla chmur hybrydowych. Unikalne PaaS oparte na polityce wspiera również hybrydowe rozwiązania w wielu chmurach umożliwiając globalnym przedsiębiorstwom wykorzystywanie infrastruktury chmur publicznych, prywatnych i firmowych w celu osiągnięcia najwyższego poziomu wydajności, elastyczności, skalowalności, obniżenia kosztów i zapewnienia zgodności w kontekście silnego zarządzania i kontroli IT. Ericsson Continuum zapewnia również najbezpieczniejsze wdrożenie pojemników Docker.

Ericsson Cloud System, dzięki oprogramowaniu Ericsson Networks Software 15B, w pełni wspiera OPNFV, aby transformacja w kierunku chmurowych systemów telekomunikacyjnych przebiegała pomyślnie. Nowe oprogramowanie będzie dostępne w drugim kwartale tego roku. Ericsson HDS 8000 będzie dostępny w czwartym kwartale.

Podczas kongresu Mobile World Congress w Barcelonie, Ericsson opowie jak zrealizować strategię rewolucji cyfrowej w przemyśle oraz zaprezentuje przydatne produkty i rozwiązania. Więcej informacji na temat Ericsson Cloud można znaleźć na stronie www.ericsson.com/cloud

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj