Europejski Dzień Seniora – wrażenia uczestników

Europejski-Dzien-Seniora-wrazenia-uczestnikow

Europejski Dzień Seniora w Akademii Fitness

 

Zdrowo, radośnie i fit tak w kilku słowach można opisać Europejski Dzień Seniora w Akademii Fitness, który odbył się we wtorkowe przedpołudnie, 20 października. Licznie przybyłe panie nie tylko chętnie uczestniczyły w zajęciach ruchowych, ale z uwagą słuchały wykładów na temat zdrowia i urody.
We wtorek, 20 października w Akademii Fitness już po raz drugi świętowano Europejski Dzień Seniora. Z tej okazji w klubie odbyły się darmowe zajęcia oraz wykłady na temat zdrowia i urody. Dopisały humory oraz frekwencja. W ćwiczeniach uczestniczyły zarówno stałe bywalczynie Akademii, jak również nowe osoby zainteresowane ofertą klubu. Cieszymy się ogromnie, że ten wyjątkowy dzień mogliśmy spędzić w gronie naszych aktywnych seniorek. Liczba osób, która nas dzisiaj odwiedziła, świadczy o tym, że coraz bardziej rośnie świadomość związana z aktywnością fizyczną wśród osób starszych podkreśla Marek Armatys, właściciel Akademii Fitness.

Warto podkreślić, że klientkami klubu fitness śmiało mogą być osoby w każdym wieku, przy czym należy pamiętać, aby świadomie wybierać zajęcia według swoich potrzeb i możliwości. Taki dzień, jak ten pokazuje, że ludzie przełamują opory, chętnie zakładają strój sportowy i biorą udział w zajęciach grupowych mówi Joanna Armatys, właścicielka Akademii Fitness.

Świętowanie Europejskiego Dnia Seniora rozpoczęto od porannych zajęć Zdrowy Kręgosłup. Ćwiczenia te odbyły się na dwóch salach i każda wypełniona była po brzegi. Razem z instruktorkami Ewą i Dominiką seniorki uczyły się prawidłowych wzorców ruchowych. Po zajęciach w chwili przerwy przed następnymi ćwiczeniami, kosmetyczka Małgorzata z salonu urody All For You prowadziła wykład na temat pielęgnacji cery dojrzałej. Następnie panie wzięły udział w energetycznych zajęciach Fit Mix. Naładowane porządną dawką endorfin wysłuchały wykładu fizjoterapeutki Agaty na temat problemów z układem moczowym. Wykład połączony był z krótkimi warsztatami. Po interesującej pogadance panie ponownie przeniosły się na salę ćwiczeń, gdzie odbyły się zajęcia Aktywni 50 .

Zwieńczeniem święta seniorów był wyczekiwany przez uczestniczki wykład dotyczący naturalnego kolagenu INVENTIA. Z wykładu można było dowiedzieć się, m.in. jak naturalnie dbać o zdrowie i urodę.Oczywiście, jak zawsze w Akademii Fitness nie zabrakło zdrowych przekąsek i gorących napojów. Każdy z uczestników zajęć otrzymał mały upominek. Tegoroczna edycja Europejskiego Dnia Seniora w Akademii Fitness odbyła się pod hasłem Wiek nie ma znaczenia- liczą się marzenia.

Akademia Fitness, to nie tylko miejsce ćwiczeń fizycznych, podczas których wydzielane są endorfiny, czyli hormony szczęścia działające lepiej niż nie jedno lekarstwo, ale klub, który oferuje miła i przyjazną atmosferę. W życiu każdego człowieka, nie ma nic ważniejszego jak zdrowie i szczęście podsumowują Joanna i Marek Armatys.

Wrażenia uczestniczek:

Teresa Kowalewka

Przyjechałyśmy tutaj dziś zwartą grupą z Kuźni Raciborskiej, reprezentujemy nasz lokalny Uniwersytet Trzeciego Wieku. Zajęcia były fantastyczne, tak jak atmosfera w tym klubie. Doskonale nas rozciągnęły, poprawiły humory i samopoczucie. Z pewnością zapiszemy się na ćwiczenia tutaj. A jakie? Myślę, że to okaże się niebawem.

Dorota Marika

W Akademii jestem pierwszy raz, ale z pewnością nie ostatni. Mam duże problemy z kręgosłupem. Przeszłam szereg rehabilitacji, jednak bóle znowu się odezwały, więc zamiast łykać tabletki, postanowiłam zapisać się na zajęcia. Zacznę od Zdrowego Kręgosłupa, a potem zobaczymy.

Bożena Kopciuch

Do klubu przychodzę regularnie od pięciu miesięcy. Uczestniczę w zajęciach Zdrowy Kręgosłup i Aktywni 50 . Lubię to miejsce, instruktorów oraz zajęcia. Dodatkowo jeszcze chodzę na basen. Pracuję fizycznie, często męczą mnie bóle rąk i kręgosłupa. Ćwiczenia tutaj są dobrym lekarstwem na moje dolegliwości, a także odskocznią od codziennych spraw.

Jadwiga Turlejska

Od 2 miesięcy jestem emerytką. Od lat mam problemy ze zdrowiem i nadwagą, dlatego postanowiłam zmienić swoje życie, wprowadzić trochę aktywności. Dziś jestem pierwszy raz w klubie, chcę się zapisać na zajęcia i uczęszczać regularnie. Tym bardziej, że po zajęciach, w których już uczestniczyłam czuję się doskonale.

Katarzyna Rosik

Do Akademii przychodzę od około roku. Pracuję fizycznie, więc odczuwam to bardzo mocno na kręgosłupie. Uczestniczyłam w różnych zajęciach, ale moje schorzenie pozwala mi tylko uczestniczyć w Zdrowym Kręgosłupie i Aktywni 50 .

***

Akademia Fitness w Raciborzu to klub fitness promujący zdrowy tryb życia. Akademia oferuje bogaty wybór treningów grupowych jak i indywidualnych dopasowanych do potrzeb klienta. Zajęcia takie jak pilates, zumba, fitball, czy step odbywają się pod okiem wykwalifikowanych instruktorów.

Akademia Fitness mieści się w Raciborzu, przy ul. Ocickiej 4 oraz ul. Zamkowej 4.

***

Kontakt:
Aleksandra Dik
aleksandradik@adventure.media.pl
tel. 48 604 231 738, 32 724 28 84
Adventure Media s.c.
ul. S. Batorego 7, III p., 47-400 Racibórz

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony publikuj.org
Fot: freeimages.com

Skomentuj