Firma Ericsson na targach CES 2016

Firma-Ericsson-na-targach-CES-2016Ericsson przekształca pomysły w globalne rozwiązania podczas targów CES 2016

– Zaczynając od autonomicznej jazdy, kończąc na zdalnie sterowanych koparkach, Ericsson zademonstruje jak Internet Rzeczy (IoT) zmienia świat z korzyścią dla ludzi, biznesu i społeczeństwa

– Prezes Ericsson – Hans Vestberg i inni przedstawiciele firmy wezmą udział w panelach dyskusyjnych w trakcie trwania CES 2016

– Doświadcz działania sieci przyszłości na stoisku Ericsson #10433 w Las Vegas Convention Center

Podczas CES 2016 odbywającego się w dniach 6-9 stycznia w Las Vegas, Ericsson zademonstruje jak Społeczeństwo Sieci (Networked Society) przekształca pomysły w globalne rozwiązania. Społeczeństwo Sieci reprezentuje fundamentalną zmianę zachodzącą w ludziach, biznesie i społeczeństwach. W trakcie tej zmiany, ciągle odkrywane są nowe zasoby i wartości, życie i biznes ulegają transformacji.

W momencie w ktorym kolejne branże przechodzą transformację cyfrową opartą na fundamentach mobilności, szerokopasmowego internetu i chmury, nadchodzi czas w którym główne znaczenie odegrają sieci – horyzontalne i programowalne platformy sieciowe łączące branżowe infrastruktury w chmurze, tworząc połączenie między ogromną ilością urządzeń i niezliczonym zbiorem aplikacji.

Przedstawiciele Ericsson w czasie trwania CES wezmą udział w następujących panelach dyskusyjnych:

AT&T Developer Summit: Smart Cities Keynote
Wtorek, 5 stycznia, 2016, 9.10, Palms Resort
Przedstawiciel Ericsson: Hans Vestberg, President & CEO, Ericsson

AT&T Developer Summit: The Journey to 5G
Wtorek, 5 stycznia, 2016, 12.00 – 12.45, Palms Resort
Przedstawiciel Ericsson: Glenn Laxdal, Head of Technology and Strategy, Ericsson North America

Mobile Future Conference: Hyperdata & the Mobile Future
Wtorek, 5 stycznia, 2016, 14.15 – 15.15, Las Vegas Convention Center, North Hall 256
Przedstawiciel Ericsson: Arun Bansal, Head of Business Unit Radio, Ericsson

Broadband Conference: 5G: Incremental Change or the Next Revolution?
Wtorek, 5 stycznia, 2016, 15.30 – 16.30, Las Vegas Convention Center, North Hall 256
Przedstawiciel Ericsson: Glenn Laxdal, Head of Technology and Strategy, Ericsson North America

Fierce Wireless Breakfast: Will 5G be the answer to the Internet of Things?
Środa, 6 stycznia, 2016, 7.00 – 9.00, Paris Hotel, Versailles Ballroom
Przedstawiciel Ericsson: Glenn Laxdal, Head of Technology and Strategy, Ericsson North America

Cybersecurity Forum: How Smart is Your Device
Środa, 6 stycznia, 2016, 10.30 – 11.15, Venetian Level 4, Lando 4301
Przedstawiciel Ericsson: Jason Hoffman, Head of Product Area Cloud Systems, Ericsson

CEA Educational Session: Defining the Internet of Things
Czwartek, 7 stycznia, 2016, 9.00 – 10.00, Las Vegas Convention Center, North Hall 261
Przedstawiciel Ericsson: Arun Bansal, Head of Business Unit Radio, Ericsson

HDR Conference: HDR: The 2016 Hollywood Playbook
Czwartek, 7 stycznia, 2016, 10.15 – 11.15, Venetian Level 4, Lando 4301
Przedstawiciel Ericsson: Matthew Goldman, SVP Technology, Ericsson TV & Media Strategy

Digital Hollywood: Hybrid TV: Delivering the Ultimate TV Experience
Czwartek, 7 stycznia, 2016, 14.15 – 15.15, Las Vegas Convention Center, North Hall 262
Przedstawiciel Ericsson: Ben Huang, VP, Marketing, Ericsson TV Platforms

Stoisko Ericsson (#10433) zlokalizowane w Central Hall, będzie miejscem w którym z perspektywy użytkownika końcowego będzie można zobaczyć Społeczeństwo Sieci, w którym łączność i komunikacja są punktem wyjścia dla kolejnych innowacji, współpracy i utrzymywania kontaktu. Ericsson pokaże życie w skomunikowanym świecie przyszłości za pomocą prezentacji dotyczących sześciu różnych obszarów:

– Immersive Experiences

– Doświadcz zachwycającej jakości obrazu, która przenosi oglądających w świat wyświetlany na ekranie.

– Autonomous Driving

– Autonomiczna jazda to kluczowy obszar transformacji przemysłu motoryzacyjnego, pozwalający na bezproblemowe przełączenie się kierowcy z tradycyjnego trybu jazdy na tryb automatyczny.

– Understanding 5G

– 5G oferuje możliwość tworzenia logicznych plastrów (za pomocą sieci programowalnej SDN) sieci mobilnej obsługującej szeroki i zróżnicowany zestaw potrzeb.

– Monetizing IoT

– Coraz silniejsza relacja pomiędzy usługą a połączeniem z internetem będzie prowadzić do współpracy w zakresie łańcucha wartości ICT oraz rozwoju ekosystemów i nowych modeli biznesowych.

– Enabling Everything

– Operatorzy wzmacniają horyzontalne rozwiązania programowe, ekosystemy chmury i analitykę aby stać się lepiej przygotowani na nadchodzące zmiany.

– Trending Now

– Branża mobilna przenosi postęp technologiczny na kolejne rynki w celu osiągania nowych korzyści z rosnącej liczby użytkowników

Przykładowe prezentacje Ericsson przygotowane na CES 2016:

5G Excavator
Prezentacja w czasie rzeczywistym pokaże możliwości sieci nowej generacji 5G w zakresie  komunikacji M2M. Pokaz umożliwi odwiedzającym stoisko Ericsson na bezpośrednie sterowanie koparką zlokalizowaną w Plano (Teksas). Goście na stoisku wyposażeni zostaną w hełm oraz okulary VR i usiądą na stanowisku z którego w czasie rzeczywistym będą mogli kontrolować koparkę.

Autonomous Driving
Doświadcz kompletnego, autonomicznego ekosystemu samochodowego który działa wykorzystując technologię 5G, by tworzyć nowe możliwości do podróżowania osób i transportu towarów. Oferta Ericsson obejmuje szeroki zakres usług, zaczynając od centrum kontroli ruchu do kompleksowych rozwiązań, umożliwiających połączenie każdego węzła transportowego, pojazdu i podróży.

Connected Water
Zobacz jak program Ericsson Technology For Good pozytywnie wpływa na Społeczeństwo Sieci przez działania mające na celu ochronę środowiska, w tym wody pitnej.

Demo pokaże zaangażowanie Ericsson w opracowanie sensorów badających jakość wody, wykorzystujących sieć mobilną do bezpiecznego przesyłania informacji. Informacje te są później wykorzystywane do monitorowania i ochrony zbiorników wodnych, rzek i strumieni. Pokaz obejmie również prezentację, pokazującą jak działa tryb oszczędzania energii LTE, umożliwiający zakładanie sensorów IoT o niskich wymaganiach energetycznych w terenie.

O firmie Ericsson

Ericsson, największy na świecie dostawca technologii i usług dla operatorów telekomunikacyjnych, oferuje społeczeństwu sieciowemu efektywne rozwiązania działające w czasie rzeczywistym, które pozwalają nam wszystkim swobodniej studiować, pracować i żyć w zróżnoważonych społecznościach na całym świecie.

Nasza oferta obejmuje usługi, oprogramowanie i infrastrukturę teleinformatyczną dla operatorów telekomunikacyjnych i firm z innych branż. Obecnie ponad 40 procent światowego ruchu mobilnego przechodzi przez sieci firmy Ericsson. Obsługujemy sieci klientów, z których korzysta ponad 2,5 miliarda abonentów.

Działamy w ponad 180 krajach i zatrudniamy przeszło 110 000 pracowników. Ericsson założony w 1876r., ma centralę w Sztokholmie. W 2013 roku firma osiągnęła sprzedaż netto w wysokości 227,8 mld SEK. Ericsson jest notowana na giełdzie NASDAQ OMX w Sztokholmie i NASDAQ w Nowym Jorku.

Źródło: infowire.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj