Jari Viléna odznaczony

Jari-Vilena-odznaczony

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski odznaczył ambasadora Jari Viléna Krzyżem Komandorskim Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej

Wsobotę, 16.8.2014 Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski osobiście wręczył Ambasadorowi Finlandii Jari Vilénowi Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej. Pod koniec sierpnia Ambasador Vilén kończy swoją kadencję w Polsce i od 1.9.2014 przejmie obowiązki ambasadora w Europejskiej Służbie Działań Zewnętrznych we francuskim Strasbourgu.Podczas wzruszającej uroczystości prezydent Komorowski podziękował Ambasadorowi Vilénowi za jego osobisty wkład w rozwój stosunków między Finlandią a Polską. Prezydent wspomniał w szczególności o działaniach Ambasadora na rzecz aktywacji politycznego dialogu i wzajemnych wizyt, ochrony warszawskich domków fińskich, oraz promocji dokonań marszałka Mannerheima na terenie Polski.

Ambasada Finlandii, Warszawa
Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Krzyż Komandorski Orderu Zasługi Rzeczypospolitej Polskiej.
Ambasador Vilén podziękował prezydentowi Komorowskiemu za przyznane mu odznaczenie i przypomniał słowa marszałka Mannerheima, który stwierdził, że w Polsce spędził najszczęśliwsze lata swojego życia, w latach 1909-1914. ” Moja żona Eva i ja również możemy powiedzieć, że te minione, dynamiczne dwa lata w Polsce były jednymi z najszczęśliwszych w naszym życiu. Dynamizm i pracowitość Polski, jej chęć dążenia do sukcesu oraz budowy lepszego życia dla następnych pokoleń, oraz szacunek dla poświęceń wcześniejszych pokoleń są wartościami z których powinna brać przykład cała Europa” – powiedział Ambasador.Jego zdaniem to właśnie Polacy w pełni rozumieją materialną i duchową wartość członkostwa swojego kraju w Unii Europejskiej. Poczucie powrotu do otoczenia zgodnego z własnymi wartościami jest dla Polaków uczuciem rzeczywistym, a nie tylko odległą definicją wartości. Kryzys na Ukrainie dodatkowo wzmocnił wyobrażenie Polaków o Unii jako społeczności, która broni i wspiera swoich członków.

 

Źródło: Materiały pochodzą ze strony Ambasady Finlandii

Fot: finland.pl

Skomentuj