Koncert w Kościele w Skale w Helsinkach

 Koncert-w-Kosciele-w-Skale-w-Helsinkach

Uroczyste zakończenie obchodów Święta Niepodległości

Wspaniałym , tradycyjnym koncertem w Kościele w Skale w Helsinkach 11 listopada zakończyły się tegoroczne obchody naszego Święta Niepodległości.
Na wieczorny świąteczny koncert zorganizowany staraniem naszej ambasady licznie jak zwykle przybyli przedstawiciele świata dyplomacji i kultury, fińscy urzędnicy z ministerstw i instytucji państwowych oraz samorządowych, działacze kultury i przyjaciele Polski, przedstawiciele miejscowej Polonii. Zgromadzeni wysłuchali krótkiego okolicznościowego zagajenia ambasadora.
Na koncert złożyły się utwory Andrzeja Panufnika i jego córki, Roxanny. Organizując koncert oddaliśmy tym samym hołd pamięci wielkiego polskiego kompozytora, którego 100. rocznicę urodzin obchodzono w tym roku na całym świecie. Koncert został w całości przygotowany i wykonany przez kwartet młodych i zdolnych muzyków z Polski w składzie: Lilianna Zalesińska – mezzo-sopran, Anna Wróbel – wiolonczela, Andrzej Gębski – skrzypce i Piotr Szymanowicz – fortepian. Zasłużonymi gorącymi brawami publiczność długo żegnała naszych artystów. My mieliśmy dla nich kwiaty, a teraz jeszcze raz im bardzo dziękujemy i gratulujemy udanego występu zarówno w Helsinkach, jak i dzień wcześniej w Porvoo.

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Rzeczypospolitej Polskiej w Helsinkach
fot: helsinki.msz.gov.pl

Skomentuj