Konkurs plastyczny na temat Finlandii

Konkurs-plastyczny-finlandiaMieszkanka Gdyni  – Daria Symonowicz, jest zwyciężczynią konkursu plastycznego na temat Finlandii. Jako główną nagrodę przez dzień mogła pełnić funkcję Ambasadora Finlandii w Warszawie.

Zwycięski wyjazd rozpoczął się 6.11.2013 r.. Pod hotel, w którym mieszkała dziewczyna wraz z rodzicami, wysłano samochód, który zawiózł ich do Ambasady. Następnie Daria miała okazję poznać Pana ambasadora oraz jego małżonkę, którzy jak sama wspomina są bardzo miłymi ludźmi. Następnie dziewczyna zwiedziła Sejm i Senat, po czym spotkala się z Marszałkiem Senatu Bogdanem Borusewiczem.

Kolejnym punktem dnia był lunch w Ambasadzie, po którym dziewczyna dostała kolejne prezenty. Następnie udała się do Centrum Kopernika.

Jak sama wspomina, najlepiej wspomina śmiesznego robota, którego sama mogła zaprogramować, oraz trzęsienie ziemii. Daria była zachwycona nagrodą, jaką uzyskała w konkursie. Stwierdziła także, że na bardzo długi czas zapamięta ten dzień. Podziękowała również Ambasadorowi, jego małżonce, oraz pracownikom za możliwość przeżycia tej przygody.

Fot: sxc.hu

Skomentuj