Loty między Helsinkami a Krakowem

Loty-miedzy-Helsinkami-a-Krakowem

Loty między Helsinkami a Krakowem – Finnair wprowadza całoroczne połączenia do Krakowa

 

(Warszawa 1.4.2015) Finnair wprowadził całoroczne loty między Helsinkami a Krakowem od 2 kwietnia 2015. Do tej pory połączenia Finnaira z Krakowem były obsługiwane tylko w sezonie letnim od kwietnia do października.

Loty na trasie Helsinki – Kraków odbywać się będą cztery razy w tygodniu, w okresie od 2 kwietnia do 21 czerwca oraz od 13 sierpnia do 23 października 2015. Połączenia z Krakowa we wtorki i czwartki zostały skoordynowane z długodystansowymi lotami Finnaira do Azji, podczas gdy wieczorne loty piątkowe i niedzielne mają obsługiwać pasażerów docelowo podróżujących do Helsinek.

W szczycie sezonu letniego, pomiędzy 22 czerwca a 12 sierpnia, Finnair doda na tej trasie dwa loty w dni robocze – jeden w poniedziałek i jeden w środę – co zwiększy całkowitą liczbę lotów do sześciu tygodniowo.

Od 24 października, przez cały sezon zimowy, Finnair będzie kontynuował loty na trasie Helsinki – Kraków z częstotliwością trzy razy w tygodniu. Odloty z Krakowa odbywać się będą we wtorki, czwartki i niedziele.

“Niedawno ogłosiliśmy otwarcie codziennych połączeń między Helsinkami a Gdańskiem od 11 maja, a teraz z przyjemnością informujemy o wprowadzeniu całorocznych połączeń do Krakowa – kolejnego popularnego celu podróży zarówno wśród podróżujących w celach turystycznych jak i biznesowych”, mówi Jani Peuhkurinen, dyrektor ds. sprzedaży Finnaira w Europie Wschodniej i Azji.

“Jako europejska linia lotnicza obsługująca najwięcej połączeń tygodniowo do wielu azjatyckich miast, mamy dogodną pozycję na rynku, by zaspokoić rosnący popyt na turystyczne i biznesowe podróże pomiędzy Polską a Azją, ale też pomiędzy Polską a Finlandią” zaznacza Peuhkurinen.

Połączenia Helsinki-Kraków będą obsługiwane samolotami Airbus A319 i A320, z wyjątkiem połączeń w środy, obsługiwanych przez samoloty Embraer E-190. Lot będzie trwał około dwóch godzin.

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: tel. +358 9 818 4020, comms@finnair.com

Finnair to linia lotnicza oferująca loty między Azją, Europą i Ameryką Północną oraz specjalizująca się w szybkich połączeniach przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad dziewięć milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 15 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa Finnair jest pierwszą linią lotniczą, która włączy do swojej floty ekologicznego Airbusa A350 XWB, oraz pierwszą linią lotniczą wymienioną w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako jedyny nordycki przewoźnik z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax, Finnair od pięciu lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i komfortu dla pasażerów.

Skomentuj