Ministerstwo Spraw Zagranicznych o sytuacji bezpieczeństwa w Belgii

Ministerstwo-Spraw-Zagranicznych-o-sytuacji-bezpieczenstwa-w-Belgii

Aktualizacja komunikatu nt. sytuacji bezpieczeństwa w Belgii

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych informuje, że w regionie Brukseli do 30.11 utrzymany został 4-ty, najwyższy poziom zagrożenia terrorystycznego. Metro i szkoły zostaną otwarte 25.11.

W następstwie aktualizacji sytuacji bezpieczeństwa przez belgijskie Centrum Analiz Zagrożeń (OCAM) oraz po posiedzeniu Narodowej Rady Bezpieczeństwa utrzymano zastosowane środki bezpieczeństwa do poniedziałku 30 listopada włącznie. W związku z tym dla Brukseli (19 gmin/dzielnic) obowiązuje czwarty, najwyższy stopień zagrożenia, natomiast dla pozostałego terytorium Belgii zagrożenie pozostaje na poziomie trzecim.

Władze apelują o wzmożoną czujność w miejscach koncentracji ludności takich jak centra handlowe, transport publiczny lub podczas imprez masowych. Władze dzielnic Brukseli otrzymały rekomendację zmniejszenia liczby organizowanych imprez i zwiększenia obecności policji przy okazji np. targów świątecznych czy innych imprez.

Od środy 25 listopada rozpocznie się uruchamianie funkcjonowania metra w Brukseli. Jednocześnie zostaną otwarte szkoły (żłobki, szkoły, uczelnie wyższe). W związku z tymi działaniami policja i wojsko wzmocnią obecność w metrze oraz przy szkołach.

Informacje na temat aktualnej sytuacji bezpieczeństwa w Belgii i Brukseli oraz o podjętych środkach bezpieczeństwa publikowane są przez belgijskie centrum zarządzania kryzysowego http://centredecrise.be/fr.

Źródło: msz.gov.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj