Misja handlowa w Finlandii – spotkanie

Misja-handlowa-FinlandiaW dniu 4 grudnia 2013 r. w Wydziale Promocji Handlu i Inwestycji w Helsinkach odbyło się spotkanie z uczestnikami misji handlowej do Finlandii, reprezentujących polski sektor spożywczy.

Celem przyjazdu do Finlandii było nawiązanie kontaktów handlowych z wybranymi fińskimi partnerami (sieci hurtowe i detaliczne, importerzy żywności), pod kątem eksportu m.in. wyrobów mlecznych, świeżych oraz przetworzonych owoców i warzyw oraz wędlin.

W skład misji wchodzili przedstawiciele polskich firm:

BAKOMA: Jarosław Bratnicki i Paweł Żmuda
BERRY GROUP: Mariusz Kędzia i Mateusz Pilch
GREEN POLSKA: Dariusz Dąbrowski
TARCZYŃSKI: Łukasz Grzonka
SCANDIC FOOD: Aneta Wiśniewska – Szczepanik
AVES: Bogdan Czarnecki
VEGAPOL: Joanna Kobylińska i Iwona Szklarz – Rosłoniec
Expo Trade Polska: Iwona Górna, organizator misji

Podczas spotkania uczestnikom misji przedstawiono multimedialną prezentację o Finlandii, w tym fińskich obrotach handlowych, najważniejszych rynkach eksportowych i importowych, polsko – fińskich stosunkach handlowych oraz o poziomie fińskich inwestycji w Polsce.

Delegaci otrzymali także opracowanie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI), na temat rynku żywności w Finlandii.

Pytania ze strony naszych delegatów dotyczyły głównie obecności polskich artykułów żywnościowych na tutejszym rynku, możliwości eksportu świeżych oraz przetworzonych warzyw i owoców oraz innych produktów spożywczych, do największych sieci handlowych.
Z zainteresowaniem spotkała się także informacja o wysokości fińskiego eksportu i importu żywności według grup towarowych.

Uczestnicy misji przebywali w Finlandii w dniach 3-6 grudnia 2013 r. i spotkali się z fińskimi firmami reprezentującymi zarówno sieci handlowe jak i bezpośrednich importerów oraz hurtowników.

Organizatorem misji do Finlandii była firma Expo Trade Polska z siedzibą w Łodzi.

Fot: sxc.hu
Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Helsinkach

Skomentuj