Nowy konsulat honorowy Finlandii w Szczecinie

konsulat-Finlandii-w-SzczecinieAmbasador Jari Vilén przybył do Szczecina już w godzinach porannych, ponieważ w programie wizyty, oprócz uroczystości otwarcia nowego konsulatu honorowego, przewidziane były również spotkania z władzami województwa i miasta.

W trakcie spotkań u wojewody zachodniopomorskiego Marcina Zydorowicza, wiceprezydenta miasta Szczecin Bogdana Jaroszewicza i wicemarszałka Wojciecha Drożdża ambasador przedstawił nowego konsula honorowego Finlandii pana Adolfa Wysockiego. Ambasador rozmawiał o dotychczasowej obecności Finlandii w regionie, która widoczna jest przede wszystkim poprzez działalność fińskich firm. W regionie zachodniopomorskim działają m.in. Cargotec, Tieto, Ramirent, Kemipol, które wśród firm nordyckich zatrudniają największą liczbę pracowników. Ambasador wyraził nadzieję, że obecność konsulatu honorowego obniży próg trudności w pokonywaniu formalnych barier i zachęci nowe fińskie firmy do pojawienia się na tym rynku.

Na uroczystość otwarcia nowego konsulatu przybyli licznie goście reprezentujący władze miasta i województwa, firmy, organizacje i stowarzyszenia z regionu, przedstawiciele mediów oraz rodzina i przyjaciele nowego konsula.

Dr Adolf Wysocki jest postacią dobrze znaną i szanowaną w regionie zachodniopomorskim. Od wielu lat pełni funkcję Sekretarza Generalnego Związku Armatorów Polskich, jest prezesem spółki CREWMAN, był wieloletnim wiceprezesem spółki EuroAfrica. Z Finlandią łączą go długoletnie związki, bowiem w latach dziewięćdziesiątych mieszkał tam razem z rodziną i pracował spółce polsko-fińskiej.

Konsulat honorowy mieści się w Szczecinie, przy ulicy Energetyków3/4, p.314.

Źródło: na podstawie materiałów zawartych na stronie Ambasady Finlandii, Warszawa
Fot: sxc.hu

Skomentuj