Ochrona pieszych – podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego

Ochrona-pieszych-podrecznik-dla-organizatorow-ruchu-pieszego

Większe bezpieczeństwo pieszych dzięki podręcznikowi

 

Polska zajmuje niechlubne, trzecie miejsce w Europie pod względem wypadków z udziałem pieszych. W poprawie statystyk mają pomóc instrukcje zawarte w publikacji „Ochrona pieszych. Podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego”.

Do wypadków dochodzi nie tylko przez błędy kierowców i pieszych. Przyczyniają się do nich także pomyłki popełniane na etapie projektowania dróg i podczas ich budowy oraz zła infrastruktura (np. uszkodzenia nawierzchni, nieodpowiednie rozmieszczenie znaków drogowych). „Do bezpieczeństwa ruchu drogowego trzeba podejść w sposób interdyscyplinarny. Warto wiedzieć, co grozi pieszym na drogach, i poznać sposoby właściwego oceniania tych zagrożeń” – mówi serwisowi infoWire.pl Piotr Popa, rzecznik prasowy Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju.

„Ochrona pieszych. Podręcznik dla organizatorów ruchu pieszego”, publikacja wydana przez Krajową Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (KRBRD), ma służyć jako przewodnik dla instytucji oraz urzędów odpowiedzialnych za sprawy bezpieczeństwa ruchu na drogach, a także wykonawców inwestycji drogowych. Podręcznik został przekazany do niektórych samorządów, oddziałów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz uczelni technicznych. Dostępny jest też w wersji elektronicznej na stronie internetowej KRBRD.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj