Polacy borykają się z problemami jamy ustnej

Polacy-borykaja-sie-z-problemami-jamy-ustnej

Polacy borykają się z problemami jamy ustnej, ale je bagatelizują

 

Problem krwawienia dziąseł, w ciągu ostatnich 3 miesięcy, zadeklarowało 41% respondentów, zaś obrzęk dziąseł prawie co piąty badany. Ponadto prawie 20% osób borykających się z problemem krwawiących dziąseł lub ich obrzękiem nie podjęło żadnych kroków, aby zaradzić tym dolegliwościom. Takie wnioski płyną z badania[1] zrealizowanego na zlecenie firmy Johnson & Johnson – właściciela marki LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY.

Jakie problemy jamy ustnej dotykają Polaków?

Jak wynika z raportu agencji badawczej Zymetria, zrealizowanego dla firmy Johnson & Johnson, do najczęstszych problemów jamy ustnej należą: kamień/osad nazębny (51%), nadwrażliwość zębów (48%), ból zęba (46%) i krwawienie dziąseł (41%). Co ciekawe według badania to kobiety znacznie częściej cierpią na dolegliwości jamy ustnej. W przypadku kamienia czy osadu nazębnego – ten problem zadeklarowało 57% kobiet, w porównaniu do 45% mężczyzn. Sytuacja wygląda podobnie przy krwawieniu dziąseł – w ciągu ostatnich 3. miesięcy problem ten dotyczył 45% kobiet i 35% badanych mężczyzn.

Najbardziej dokuczliwe problemy

Prawie co trzeci badany, jako najbardziej dokuczliwą dolegliwość wskazał ból zęba (30%). Blisko, co piąta osoba wskazała na nadwrażliwość zębów (19%), a 17% ankietowanych za najbardziej uciążliwy problem jamy ustnej uznało nieświeży oddech. Krwawienie dziąseł i ich obrzęk są traktowane przez Polaków jako umiarkowanie kłopotliwą dolegliwość, w wyniku czego wiele osób bagatelizuje ten problem i nie wykazuje niewysokiej skłonności do jego rozwiązania.

Co bagatelizujemy?

Prawie co piąta osoba, borykająca się z problemem krwawiących dziąseł lub ich obrzękiem nie podjęła żadnych kroków, aby zaradzić tym dolegliwościom. Ponadto, co 10 badany (11%) deklaruje, że nie ma zamiaru zająć się tym problemem. Podobnie jest z obrzękiem dziąseł – 18% osób z tą dolegliwością zbagatelizowała problem i nie podjęła na chwilę obecną żadnych działań, a 13% nie zamierza w ogóle nic z tym problemem robić. Polakom wydaje się, że krwawienie dziąseł podczas szczotkowania to stan przejściowy lub normalna rzecz wynikająca np. ze zbyt twardej szczoteczki. Rzadko zdajemy sobie sprawę, że może być to początek stanu zapalnego dziąseł, któremu towarzyszy obrzęk, ból lub infekcja tkanek otaczających ząb. A nieleczone zapalenie dziąseł może spowodować dalsze nieodwracalne już procesy, takie jak: powstanie kieszonek przyzębnych, ruchomość zębów, ubytek kości, a w konsekwencji nawet utratę uzębienia.

Jak radzić sobie z dolegliwościami dziąseł?

Bagatelizowanie problemu może mieć poważne konsekwencje, a wystarczy prosta czynność, która pomoże w rozwiązaniu problemu krwawiących dziąseł. Dzięki płukaniu jamy ustnej LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY, mamy pewność, że dbamy o nasze dziąsła bezpiecznie i efektywnie. Za sprawą unikalnej technologii LAE (chlorowodorek estru etylowego lauroiloargininy), na której opiera się nowy produkt LISTERINE® PROFESSIONAL, na zębach powstaje niewidzialna powłoka ochronna, która zapobiega przyleganiu bakterii płytkowych. Dzięki temu dziąsła zostają wyleczone i powracają do naturalnego, zdrowego stanu. Badania kliniczne dowiodły, że LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY pomaga widocznie poprawić zdrowie dziąseł w zaledwie dwa tygodnie.

Dodatkowe informacje:

LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY to innowacyjny płyn do płukania jamy ustnej, dostępny tylko w aptekach, bez recepty. Przeciwdziała procesowi gromadzenia się płytki nazębnej, której nawarstwienie się wywołuje zapalenie dziąseł. Badania kliniczne dowiodły, że płyn ten widocznie poprawia zdrowie dziąseł – m.in. w zaledwie dwa tygodnie o 50,9% skuteczniej[2] redukuje krwawienie dziąseł. Warto zauważyć, że większość produktów tego typu dostępnych na rynku może powodować przebarwienia zębów przy długoterminowym stosowaniu (dłużej niż 2 tygodnie) – zawierają bowiem chlorheksedynę. Płyn LISTERINE® PROFESSIONAL Gum Therapy może być stosowany długotrwale, nie wywołując przebarwienia zębów, ponieważ nie zawiera chlorheksydyny.

Aby zauważyć efekty działania płynu LISTERINE® PROFESSIONAL należy stosować go dwa razy dziennie – rano i wieczorem – po szczotkowaniu zębów lub zgodnie z zaleceniami lekarza stomatologa. Preparatu nie należy stosować u dzieci poniżej 12. roku życia.:

Szczegółowe informacje o LISTERINE® PROFESSIONAL GUM THERAPY można znaleźć na stronie internetowej poświęconej produktowi: www.listerine.pl

W linii produktów LISTERINE® PROFESSIONAL można też znaleźć płyn LISTERINE® PROFESSIONAL FLUORIDE PLUS, który pomaga zapobiegać próchnicy oraz LISTERINE® PROFESSIONAL SENSITIVITY THERAPY przeznaczony dla osób z nadwrażliwością zębów.

Kontakt dla mediów:

Magdalena Juźwiak, e-mail: magdalena.juzwiak@38pr.pl, tel.: 512-084-442

Justyna Giers, e-mail: justyna.giers@38pr.pl, tel.: 514-550-996

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony agencji informacyjnej Newseria Lifestyle
Fot: lifestyle.newseria.pl

Skomentuj