Polacy mogą spędzić urlop w lesie

Polacy-moga-spedzic-urlop-w-lesie

Tego lata nie będziesz nudzić się w lesie

 

Czy wiesz, jakie imprezy są organizowane latem w lasach, gdzie i na jakich zasadach wolno rozpalać w nich ognisko, a także co zrobić, gdy na leśnej drodze spotkasz dzikie zwierzę? Jeśli nie, może w te wakacje nadrobisz braki. W lasach czeka na ciebie bogata oferta edukacyjna oraz sportowa.

„Większości Polaków las kojarzy się wyłącznie z jesiennym zbieraniem grzybów. Tymczasem w lasach odbywa się wiele ciekawych wydarzeń i znajdują rozbudowane trasy rowerowe, konne czy biegowe” – mówi serwisowi infoWire.pl rzecznik prasowy Lasów Państwowych Anna Malinowska. Wszystkie informacje o leśnych atrakcjach są dostępne na stronie www.lasy.gov.pl. Nie brakuje na niej również ciekawostek dotyczących fauny i flory oraz wskazówek, jak się zachowywać w lesie.

Dla rowerzystów przygotowano specjalne trasy, ciągnące się przez wiele kilometrów. Pokonanie niektórych – choćby ścieżek Single Track, położonych na południu Polski – wymaga naprawdę dobrej kondycji i wprawy w jeździe po trudnym terenie. Jeśli zechcemy zboczyć z trasy, nie ma problemu – rowerem w lesie możemy jeździć wszędzie.

Wycieczki rowerowe nie są jedyną propozycją dla lubiących aktywny wypoczynek. Leśnicy organizują imprezy sportowe – np. wspólne biegi czy spacery nordic walking. Z kolei osoby głodne wiedzy na pewno znakomicie odnajdą się na ścieżkach edukacyjnych. Warto przekonać się samemu, ile las ma nam do zaoferowania – nie tylko jesienią.

 

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj