Polacy prawie pierwsi w Helsinkach

 Polacy-prawie-pierwsi-w-Helsinkach

Nasi prawie pierwsi w Helsinkach

 

Gdyby szybciej biegali, to by ten mecz na pewno wygrali! – taka opinia dominowała wśród kibiców i sympatyków drużyny piłkarskiej naszego Ministerstwa Spraw Zagranicznych po przegranym przez nią wynikiem 0 : 1 meczu z Danią w finale Bałtyckiego Turnieju Piłkarskiego, zorganizowanego przez MSZ Finlandii.

Na swoje usprawiedliwienie nasza drużyna ma to, że w eliminacjach turnieju musiała rozegrać o jeden mecz więcej niż Duńczycy, którzy zatem przystąpili do finałowych zmagań z większym zapasem sił niż nasi zawodnicy.

Polacy prawie pierwsi w Helsinkach

W drodze do finału nasi zajęli pierwsze miejsce w grupie kwalifikacyjnej, wygrywając z Finlandią i Łotwą oraz przegrywając nieznacznie z Estonią, a następnie zwyciężyli 2 : 0 w półfinale Litwę. Grali więc prawie ze wszystkimi uczestnikami turnieju z wyjątkiem Szwecji.

Turniej odbył się przy ładnej, słonecznej pogodzie 9 maja na obiektach olimpijskich w centrum Helsinek. Nikt nikogo nie obraził, ani zbyt mocno nie poturbował. Małe straty wyrównano po turnieju dużymi ilościami piwa.

Polacy prawie pierwsi w Helsinkach

Nasza ambasada była szczęśliwa, że mogła logistycznie pomóc naszym zawodnikom, przyczyniając się tym samym, być może, do ich niewątpliwego sukcesu sportowego.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: msz.gov.pl

Skomentuj