Przydatne informacje o Finlandii

Przydatne-informacje-o-Finlandii

Finlandia – podstawowe informacje

-Paszport jest wymagany przy zakładaniu konta bankowego.
– Finlandia jest państwem bardzo drogim i koszty utrzymania są ty dość wysokie.
– Sklepy w Finlandii otwarte są najczęściej od godz. 9.00 do 21.00 w ciągu tygodnia, w soboty od 9.00 do 18.00. Od 12.00 do 18.00 lub 21.00 małe sklepy są otwarte w niedzielę. Jeżeli chcemy coś załatwić w banku to tylko w dni robocze w godz. 9.00-16.00.
– Finlandia jest państwem w którym językiem urzędowym jest język fiński i szwedzki. Język angielski tez jest używany np. w sklepach, hotelach.
– Jeżeli chce się łowić ryby należy wykupić pozwolenie , które ważne jest na dane województwo. Można to zrobić np. w kioskach.
– Zbieranie grzybów do własnego użytku nie potrzebuje zezwolenia.
– Żeglarzom zaleca się cumowanie łodzi w przystaniach ze względu na podwodne skały. Poza przystaniami cumowanie jest zabronione.
– Różnica czasowa to + 1 godzina w porównaniu w Polską.
– Finlandia ma surowy klimat. I komary są tu latem bardzo dokuczliwe.

– Pod adresem internetowym Fińskiej Izby Turystycznej www.visitfinland.com można znaleźć wiele interesujących informacji turystycznych (również w języku polskim). Także na stronie http://finland.fi/Public/default.aspxznajdują się informacje turystyczne, polityczne oraz gospodarcze. Portale o Finlandii w języku polskim: www.finlandia.pl, www.terve.pl.

Na podstawie materiałów: Polak za granicą – poradnik (polakzagranica.msz.gov.pl)
fot: freeimages.com

Skomentuj