Stań się częścią mozaiki tworzącej portret Władysława Bartoszewskiego

Stan-sie-czescia-mozaiki-tworzacej-portret-Wladyslawa-Bartoszewskiego

Pomóż stworzyć wielki portret Władysława Bartoszewskiego

 

Wyślij swoje zdjęcie i stań się częścią mozaiki tworzącej portret Władysława Bartoszewskiego – dwukrotnego ministra spraw zagranicznych. Portret będzie można zobaczyć w Kancelarii Premiera podczas Dni Otwartych i na stronie internetowej dniotwarte.premier.gov.pl

Aby dodać swoje zdjęcie wystarczy wejść na stronę dniotwarte.premier.gov.pl, załadować fotografię portretową w formacie JPG i podać adres e-mail. Zdjęcia można przesyłać do niedzieli 6 września do godziny 23:59.

Utworzoną ze zdjęć mozaikę będzie można zobaczyć w Kancelarii Premiera podczas Dni Otwartych w piątek 18 września, a także w weekendy 19-20 września i 26-27 września oraz na stronie internetowej wydarzenia.

Podczas Dni Otwartych w Kancelarii Premiera będzie można również obejrzeć wystawę poświęconą Władysławowi Bartoszewskiemu. Prezentowane materiały to opowieść o świadku historii w dwudziestowiecznej Polsce. Wystawa przedstawia byłego szefa dyplomacji jako niezwykłego człowieka, który mówił dużo i mądrze. Przypomina o słynnym poczuciu humoru ministra, które pozwalało budować mosty między narodami.

Władysław Bartoszewski (1922 – 2015) był historykiem, pisarzem, działaczem Polskiego Państwa Podziemnego, więźniem niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego Auschwitz. Był wielkim orędownikiem polsko-niemieckiego i polsko-żydowskiego pojednania. Funkcję ministra spraw zagranicznych pełnił dwukrotnie w 1995 i 2000 roku.

Źródło: finlandia.msz.gov.pl
Fot: finlandia.msz.gov.pl

Skomentuj