Tydzień kultury polskiej w Turku

Tydzien-kultury-polskiej-w-Turku

Występem teatru „Pinezka” z Gdańska rozpoczął się w dniu 20 kwietnia br. festiwal kultury polskiej w fińskim mieście Turku.

 

Pani Katarzyna Wojciechowicz – nauczycielka j. polskiego w Turku – zorganizowała miłą niespodziankę dla uczniów polskiej szkoły rozpoczynając ich cotygodniowe zajęcia wystąpieniem mima, który zaprosił dzieci do świata cyrku, pantomimy i akrobacji.

W Bibliotece Głównej Turku z wykładem o literaturze polskiej wystąpiła pani Päivi Paloposki – lektorka języka polskiego na Uniwersytecie Helsińskim oraz tłumaczka literatury polskiej na j. fiński. Nauczycielka K. Wojciechowicz w kolejnych dniach wspólnie z uczniami poprowadzi warsztaty literackie oraz zorganizuje wystawę literatury polskiej w dziale dziecięcym biblioteki, połączoną z czytaniem bajek dla dzieci po polsku, fińsku oraz szwedzku (wykorzystane zostaną materiały otrzymane z Instytutu Polskiego w Sztokholmie). Zespół Akademicki Pieśni i Tańca Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu „Jedliniok” wystąpi także podczas Tygodnia Kultury, prowadząc warsztaty taneczne dla dzieci w jednej ze szkół oraz dając koncert w Turku. ,,Jedliniok” będzie też uczestniczył w Międzynarodowym Festiwalu ,,Art Planet” w Turku w dniach 24.-26.04.2015r.

Źródło: helsinki.msz.gov.pl
Fot: helsinki.msz.gov.pl

Skomentuj