W Helsinkach odbyły się targi MATKA – Nordic Travel Fair

W-Helsinkach-odbyly-sie-targi-MATKA-Nordic-Travel-Fair

Targi turystyczne MATKA – Nordic Travel Fair

W dniach 21-24 stycznia 2016 r. w Helsinkach odbyły się targi MATKA – największe targi turystyczne w północnej Europie, które tradycyjnie przyciągają ponad 80.000 odwiedzających, z czego około 20.000 stanowią przedstawiciele branży turystycznej i mediów. Chętnie uczestniczą w nich także goście z krajów nadbałtyckich i Rosji.

W tym roku gościem specjalnym targów, będących największą tego typu imprezą w państwach nordyckich, była Hiszpania. Polska tradycyjnie była reprezentowana przez Polską Organizację Turystyczną na dużym stoisku oraz wśród małych stoisk polskie destynacje turystyczne prezentował Związek Towarzystw Finlandia-Polska. Z przyjemnością odnotowaliśmy szeroką ofertę promocyjną Małopolski,  Mazowsza, Warmii i Mazur oraz Województwa Podlaskiego.

Ambasada wniosła swój wkład w powodzenie stoiska Finlandia-Polska prezentując wystawę „Polska pięknieje”.

Tłumacz literatury polskiej na j. fiński pan Tapani Kärkkäinen poprowadził prezentację „Wrocław – Europejska Stolica Kultury 2016”. Wykład przyciągnął wielu odwiedzających targi osób  zainteresowanych wyjazdem do Polski, którzy po prezentacji i dyskusji z prowadzącym prezentację Tapani  Kärkkäinenem zostali szczodrze zaopatrzeni materiałami promocyjnymi o Wrocławiu.

 

Źródło: Ambasada RP w Helsinkach (finlandia.msz.gov.pl)
Fot: finlandia.msz.gov.pl

Skomentuj