Wielu Polaków docenia to, że na rowerze można się przemieszczać łatwo, szybko i przyjemnie

Wielu-Polakow-docenia-to-ze-na-rowerze-mozna-sie-przemieszczac-latwo-szybko-i-przyjemnie

Rowerem przez Polskę Wschodnią

 

Wielu Polaków docenia to, że na rowerze można się przemieszczać łatwo, szybko i przyjemnie. Po jednoślady coraz częściej sięgamy w czasie wolnym, aby spędzać go aktywnie. Naprzeciw wzrastającym potrzebom „zroweryzowanych” wychodzą organizacje turystyczne i projektanci szlaków rowerowych.

Najdłuższą turystyczną trasą rowerową w Polsce jest Wschodni Szlak Rowerowy Green Velo. Liczy on 1980 km i łączy łańcuchem atrakcji pięć województw: warmińsko-mazurskie, podlaskie, lubelskie, podkarpackie i świętokrzyskie. „Na rower możemy wsiąść w Elblągu, w województwie warmińsko-mazurskim, a zatrzymać się dopiero w Końskich, w Świętokrzyskiem” – mówi serwisowi infoWire.pl Anna Mandziuk z Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego.

Specjalnie przemyślana trasa przyciąga turystów z Polski i zagranicy. „Z »kręgosłupa« liczącego blisko 2 tys. km wychodzą odnogi (odcinki o długości 15–30 km), które prowadzą do największych atrakcji turystycznych w danym regionie” – podkreśla rozmówczyni. Szlak pokazuje różnorodność, wielokulturowość oraz dzikość przyrody Polski Wschodniej – terenów mniej znanych turystom. Co ważne, trasa jest uniwersalna – odnajdą się na niej zarówno wyczynowcy, jak i rodziny z dziećmi.

Pełnienie funkcji rekreacyjnej nie jest jedynym zadaniem Green Velo. Poprzez napędzanie turystyki szlak ma się przyczynić do rozwoju lokalnych przedsiębiorstw oraz do tworzenia nowych miejsc pracy w Polsce Wschodniej.

Źródło: materiały pochodzą ze strony infoWire.pl
Fot: freeimages.com

Skomentuj