Współpraca Finnair z innymi liniami lotniczymi

Wspolpraca-Finnair-z-innymi-liniami-lotniczymi

Współpraca Finnair, Japan Airlines i British Airways na lotach pomiędzy Europą i Japonią

(Warszawa, 01.04.2014) Finnair wraz z innymi członkami sojuszu oneworld Japan Airlines i British Airways, rozpoczynają 1 kwietnia 2014 współpracę na trasach z Europy do Japonii.
Trzej przewoźnicy w ramach zawartego porozumienia będą dzielić się przychodem oraz współpracować przy ustalaniu cen biletów i rozkładu lotów pomiędzy Europą a Japonią, dzięki czemu zaoferują swoim pasażerom korzystne stawki oraz większy wybór połączeń.

W październiku 2013, władze japońskie zaakceptowały plany przyłączenia Finnair do porozumienia ustanowionego w 2012 przez British Airways i Japan Airlines, a w lutym 2014 rozpoczęto wspólną sprzedaż biletów na wybranych trasach na loty od 1 kwietnia 2014.
Porozumienie otwiera przed trzema przewoźnikami więcej możliwości polaczeń na trasach między Europą a Japonią i pozwala także wszystkim partnerom porozumienia na intensywny rozwój na tym strategicznym, zyskującym coraz bardziej na znaczeniu rynku. Nowa forma współpracy w znaczący sposób wzmocni partnerski sojusz oneworld, umożliwiając zarazem efektywną rywalizację z innymi światowymi sojuszami lotniczymi.

Pasażerowie zyskają następujące udogodnienia:

– Możliwość wyboru najkorzystniejszego połączenia i ceny biletu łącząc oferty trzech przewoźników
– Rezerwacja lotu i odprawa dostępne online na stronie któregokolwiek z trzech przewoźników
– Zintegrowany system obsługi klienta
– Lepszy wybór i dostępność połączeń w przypadku opóźnienia czy odwołania lotu

Obecnie Finnair oferuje codzienne połączenie z Helsinek do Tokio, w sezonie letnim wzrośnie liczba rejsów do Osaki i Nagoi (do siedmiu, z pięciu tygodniowo w sezonie zimowym), dzięki czemu fiński przewoźnik połączy Japonię z ponad 50 destynacjami w Europie. JAL ma w swojej ofercie codzienne połączenia z Tokio do Helsinek, Frankfurtu, Paryża i Londynu. British Airways od 9 kwietnia będzie latał z Londynu codziennie na dwa tokijskie lotniska: Naritę i Hanedę.

“Od momentu uzyskania zezwolenia, ciężko pracowaliśmy wraz z naszymi partnerami, by stworzyć idealnie funkcjonujący i zharmonizowany model współpracy,” mówi prezes Finnaira, Pekka Vauramo. „Partnerstwo pozwoli zdobyć pozycję lidera na kluczowym dla nas rynku przewozów między Europą a Japonią oraz zaoferować naszym pasażerom najlepsze warunki przewozu.”

Więcej informacji:

Finnair Media Desk: +358 9 818 4020, comms@finnair.com
JAL biuro prasowe: +81(0)3 5460 3109, jian.yang@jal.com
British Airways biuro prasowe: +44 (0)20 8738 5100, media.relations@ba.com

Finnair to linia lotnicza oferująca szybkie połączenia między Europą a Azją przez Helsinki. Fińskie linie lotnicze obsługują rocznie ponad osiem milionów pasażerów, a w swojej ofercie mają loty do 13 miast w Azji oraz ponad 60 miast europejskich. Jako pionier w dziedzinie zrównoważonego lotnictwa, Finnair dysponuje nowoczesną flotą samolotów oraz jako pierwsza linia lotnicza został wymieniony w rankingu Leadership Index międzynarodowej organizacji Carbon Disclosure Project. Jako jedyny nordycki przewoźnik z 4 gwiazdkami w rankingu Skytrax,  Finnair od czterech lat co roku zdobywa nagrodę Skytrax dla najlepszych linii lotniczych w Europie Północnej. Finnair od 1999 roku jest członkiem oneworld, sojuszu linii lotniczych, które dążą do zapewnienia najwyższej jakości usług i wygód dla pasażerów.

Polecamy artykuły:

Letni rozkład Finnair
Fotele z funkcją full-flat w Finnair
Finnair zwiększa częstotliwość lotów
Co warto zobaczyć w Helsinkach

Skomentuj