Zdrowy styl życia w Polsce według finów

zdrowy-styl-zycia

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że Ambasador Finlandii w Polsce Pan Vesa Himanen objął honorowy patronat nad oficjalnym programem zdrowotnym UEFA EURO 2012 „RESPECT your Health – Euroschools 2012”. Głównym celem programu jest walka z paleniem papierosów, zdrowa dieta oraz aktywność fizyczna wśród dzieci i młodzieży oraz ich rodzin.

Jednym z głównych jego elementów jest program Muuvit, który 12 lat temu po raz pierwszy został wprowadzony w Finlandii.  Program jest skierowany do dzieci, młodzieży oraz ich rodzin i będzie
promowany w szkołach, klubach młodzieżowych, organizacjach pozarządowych oraz na Orlikach. W ramach projektu animatorzy i trenerzy organizować będą wiele różnorodnych wydarzeń. Treningi piłkarskie oraz inne zajęcia sportowe połączone z edukacją prozdrowotną stanowią główny punkt projektu.

Projekt polega na tym, że każdy uczeń zbiera punkty poprzez dowolną aktywność fizyczną – np. jazdę na rowerze albo grę w piłkę ze swoimi przyjaciółmi. Następnie cała klasa zlicza punkty i razem wirtualnie podróżuje dookoła świata w Przygodzie Muuvit. Czym więcej uczniów się rusza, tym więcej mogą odkryć!

Źródło: materiały pochodzą ze strony Ambasady Finlandii w Warszawie
Fot: sxc.hu

Skomentuj