„Finlandia – bliżej, niż myślisz” – przewodnik

Finlandia-blizej-niz-mysliszFinlandia, kraj możliwości

W przewodniku pod tytułem „Finlandia bliżej, niż myślisz – Przewodnik dla polskich handlowców i inwestorów 2014” staraliśmy się przedstawić podstawowe rozwiązania instytucjonalno-prawne związane z funkcjonowaniem fińskiej gospodarki.

Podjęliśmy próbę usystematyzowania i zaktualizowania wiedzy związanej m.in.z podejmowaniem i prowadzeniem działalności gospodarczej, systemem podatkowym, ubezpieczeniami społecznymi, ochroną własności intelektualnej oraz dostępem do miejscowego rynku, a więc zagadnień mających duże znaczenie przy podejmowaniu decyzji o lokalizacji inwestycji, rozpoczęciu współpracy handlowej czy kooperacyjnej na terytorium Finlandii.

Mamy nadzieję, że przewodnik chociaż w części spełni Państwa oczekiwania i przyczyni się do lepszego zrozumienia miejscowego środowiska biznesowego.

Przewodnik jest opracowaniem własnym Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Helsinkach i koszty związane z jego publikacją zostały pokryte ze środków promocyjnych Ministerstwa Gospodarki RP.

Do pobrania

Przewodnik „Finlandia – bliżej, niż myślisz”

Źródło: materiały pochodzą ze strony Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji Ambasady RP w Helsinkach (helsinki.trade.gov.pl)
Fot: helsinki.trade.gov.pl

Polecamy artykuły:

Pobyt w Finlandii – obywatel krajów spoza UE
Dostęp do Internetu w Finlandii
Finlandia – biznes i życie
Związki zawodowe w Finlandii

Skomentuj